Kaip išsirinkti mikroskopą?


Mikroskopas (iš graikų kalbos mikrós: mažas; skopein: stebėti) yra optinis prietaisas, skirtas stipriai padidintam, plika akim neįžiūrimų objektų (arba jų struktūros detalių) vaizdui gauti. Jis sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: objektyvo (lęšių sistemos, nukreiptos į objektą) ir okuliaro (lęšių sistemos, pro kurią stebime).

 


Išskirsime dvi pagrindines mikroskopų rūšis: stereoskopiniai ir biologiniai (optiniai).


 

Pradedantiems mikroskopijos mėgėjams nereikėtų persistengti dėl didžiausio didinimo. Žengti pirmuosius žingsnius galite pradėti nuo stereomikroskopo. Jo didinimas būna 10x-80x (x-kartai). Stereoskopinio mikroskopo paskirtis šiek tiek kitokia. Jis ne tiek didina, kiek išdidina: galima pamatyti voro akis ar musę. Kadangi prietaisu paprasta naudotis, todėl jis yra puikus startas ne vien mažiesiems, bet ir patyrusiems gamtos ar mokslo mylėtojams. Stereoskopinis mikroskopas tiks ir konstruktoriams, lituojantiems įvairias schemas (šiais mikroskopais naudojamasi taisant fotoaparatus, kompiuterius ir pan.). Šio tipo mikroskopams dažniausiai nereikia papildomų priedų.


 

Jei traukia dar mažesnis pasaulis, Jums reikėtų biologinio mikroskopo. Biologinis mikroskopas naudojamas mikro objektams, bakterijoms, pirmuonims, skystiniams preparatams, augalų plevelėms stebėti ir t.t. Juo galėsite vaizdą padidinti 40x-1000x. Galima įsigyti monokuliarinį, binokuliarinį arba trinokuliarinį mikroskopą. Tačiau mūsų patarimas būtų pradėti nuo rimtesnio prietaiso t.y. bent binokuliarinio mikroskopo ir, kad jis turėtų mikrofokusatorių, reguliuojamą šviesos intensyvumą. Tokiu atveju bus paprasčiau ir maloniau su juo dirbti. Norint naudotis biologiniu mikroskopu, reikės bent keleto priedų – objektyvinių ir dengiamųjų stikliukų, instrumentų preparatams ruošti, dažiklių. Taip pat galima įsigyti profesionaliai paruoštų preparatų.


 

Jei norite ne tik stebėti, bet ir įamžinti savo atradimus, prie mikroskopo galite prijungti specialią skaitmeninę vaizdo kamerą, kuri vaizdą perduos į kompiuterį, o jame vaizdus išsaugosite. Jei ketinate užsiimti mikrofotografija, reikėtų rinktis tokį mikroskopą, prie kurio galima prijungti skaitmeninę vaizdo kamerą.


 

Į ką kreipti dėmesį renkantis mikroskopą? Pirmiausia į kokybę. „Vaikiškais“ vadinami mikroskopai, parduodami žaislų parduotuvėse, ar bet kokie plastmasiniai mikroskopai nėra kokybiški. Investicija į gerą mikroskopą, net jei ir atrodo nemaža, per dešimtį ar daugiau metų atsiperka su kaupu.

 • 2014.04.08. Pristatome Euromex Olandų gamintojo mikroskopus
 • Mikroskopas būtinas instrumentas mokslo ir technikos pasauliuose. 1966 metais įkurta Euromex optikos gamykla Olandijoje siūlo įvairaus lygio prietaisus skirtus ir pradinukui iki mokslininkui, tiek biologinius, tiek stereo mikroskopus. Taip pat, turi platų industrinių, metalurginių, poliarizacinių ir kt. kokybiškų mikroskopų asortimentą.

 • 2014.02.14 Įvykiai danguje 2014-aisiais metais
 • Šiuos metus drąsiai galime vadinti planetų metais. Štai ką rekomenduojame pamatyti:

   

  • Sausio - vasario mėnesiais mus džiugino Venera, atskleisdama savo fazes,primenančias Mėnulį.

  • Nuo sausio iki gegužės mėnesio dangumi kils Jupiteris. Kadangi sausio - balandžio mėnesiais jis bus tiesiai virš galvos (Dvynių žvaigždyne), galima bus puikiai įžiūrėti visas matomas šios mižinės detales. Tai bene įspūdingiausias planetos vaizdas šiais metais.

  • Nuo vasario iki birželio Marsas paiseks savo opoziciją ir bus arčiausiai žemės bei bus matomas ryškiausiai. Šiais metais Marsas opozicijoje nebus labai didelis, tačiau tai bus išties gražus vaizdas, matomas net ir per nedidelio skersmens teleskopą.

  • Nuo balandžio iki rugpjūčio dangaus "žvaigždė" bus Saturnas. Saturno žiedai šiuo metu kaip tik yra pasisukę į mus visu savo grožiu, todėl jį galėsite stebėti tiek per didelius, tiek ir per mažesniuosius teleskopus. Tokį Saturną tiesiog privalu pamatyti !

  • Spalio mėnesį kometa C/2013 A1 (Siding Spring) praskries visai šalia Marso. Pati planeta netgi turėtų pasinerti į kometos dulkių debesį. Šiuos įspūdingus vaizdus turėtų fiksuoti visi dirbtiniai palydovai, esantys šalia Marso.

  • Lapkričio mėnesį pirmą kartą žmonijos istorijoje žmogaus sukurtas skraidantis aparatas turėtų nusileisti kometoje ! Tai Europos kosminis projektas pavadinimu "Rosetta". Palydovas jau 10 metų (!) skrieja link kometos.
  Pirmieji įspūdingi ir dramatiški vaizdai mus turėtų pasiekti rudens pradžioje. Vaizdai bus siunčiami iki pat zondo nusileidimo ant kometos branduolio paviršiaus. Šio milžiniško projekto vertė virš vieno milijaro eurų.

  While comet ISON will be making a flyby of Mars this week, this may be a dress rehersal for a much closer encounter with another comet late next year, as portrayed in this illustion. Credit: Courtesy of NASA
 • Nauji Japonijos gamintojo Kowa Prominar serijos žiūronai
 • Baigiantis metams gamtos stebėjimo prietaisų asortimentą papildė naujas Japonų gamintojo "Kowa" produktas - žiūronai su XD lęšiais. Naujasis modelis patiks ir tiks visiems mėgstantiems būti gamtoje ir stebėti jos aplinką. "Kowa" gaminami stebėjimui skirti prietaisai pasižymi išskirtine kokybe ir yra vertinami už matomo vaizdo ryškumą. Daugiau informacijos rasite užsukę pas mus adresu Konstitucijos pr. 12A-101, Vilnius ir čia:

 • Nauji stereo mikroskopai STL-80
 • Pristatome stereo mikroskopą naudojamą medicinos ir sveikatos priežiūros srityje, žemės ūkyje, visuomenės apsaugos departamentuose, mokyklose ir mokslinių tyrimų institutuose. Taip pat taikomą mažų, tikslių elektronikos detalių tikrinimui, surinkimui ir taisymui bei precizinės technikos industrijoje. 


  Platesnę informaciją rasite čia: • NAUJOJI SKYWATCHER MONTUOTĖ EQ8 PRO SYNSCAN GoTo
 • SkyWatcher pristato naująją uolos stabilumo, ypač tikslią montuotę EQ8 PRO SYNSCAN GoTo. Tai pirmoji SkyWatcher observatorinės klasės ypač tyli montuotė visiems astronominiams poreikiams - nuo vizualinio stebėjimo iki astrofotografijos ir tyrinėjimų. Montuotės naudinga apkrova iki 50 kg. Montuotės atmintyje - virš 42`900 dangaus objektų, kurių kiekvieną galima sekti.


  Krepšelis

  Reklama

  Orų prognozė

  Saulė ir Mėnulis

  Visos teisės saugomos. Skaitliukas veikia nuo 2009 m. kovo 10 d.

  Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas

  UAB "IDD". Adresas: Konstitucijos pr. 12A-101 (Planetariumas), Vilnius, Lietuva. Tel. +370 5 233 9896. Susisiekite su mumis (info @ teleskopai.lt)