• 2015.03.05. Dalinis Saulės užtemimas Lietuvoje 2015.03.20. Kviečiame stebėti kartu !
 • 2015 m. kovo 20 d. visiškas Saulės užtemimas prasidės 11:13 val (Lietuvos laiku) prie Kanados krantų, tada visiško užtemimo juosta trauks šiaurės Atlantu, kol 12:18 val baigsis netoli Šiaurės ašigalio. Lietuvoje Saulė dalinai užtemti pradės apie 11:00 val., po valandos jau bus užtemę net 73 proc. Saulės disko, o galutinai Mėnulis nuo Saulės pasitrauks kiek po 13:00 val.

  Kviečiame stebėti kartu pro teleskopus:


  Vilnius: Katedros aukštėje ir prie Baltojo tilto (šalia VCUP)
  Kaunas: Rotušės aikštė

  Klaipėda: kruizinių laivų terminalas
  Kėdainiai: Didžiosios rinkos aikštė


  Stebėjimų partneris - Astronomų mėgėjų klubas "Albireo" .  Saulės užtemimas – reiškinys, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, taip uždengdamas Saulės diską. Tai vyksta todėl, kad Mėnulis daug kartų mažesnis už Saulę, bet skrieja arčiau Žemės. Šis reginys trunka neilgai, nes Mėnulio šešėlis mažas ir greitai juda. Saulės užtemimo juosta niekada nebūna platesnė kaip 269 km, o užtemimo maksimali trukmė vienoje vietoje mažiau kaip 8 min.

 • 2015.02.04. IDD UAB dalyvauja priemonėje `Inočekiai LT`
 • UAB `IDD` kartu su VŠĮ `Lietuvos sveikatos mokslų universitetu` nuo 2014.10.01 iki 2015.01.30. dalyvavo `Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros` (`MITA`) VP2-1.3-ŪM-05-K priemonėje `INOČEKIAI LT`.  

  Projekto pavadinimas: Melanomos ir pigmentinių apgamų skaitmeninės dermatoskopijos automatizuoto programinio vertinimo tyrimai.

  Tyrimo tikslas: Palyginti tikslumą dermatoskopinio tyrimo išvados, nustatytos automatiniu būdu ir paties dermatovenerologo diagnozuojant displastinius melanocitų apgamus ir melanomą, lyginant su histologinio tyrimo rezultatais.

              Darbo metodika: Retrospektyviai ištirta 54 melanocitų kilmės odos navikai, išoperuoti per 2010/2011 metus. Histologiškai diagnozuoti 32 gerybiniai melanocitų apgamai (MA), 11 displastinių MA ir 11 melanomų (OM). Melanomos storis išmatuotas pagal Breslau (pT). Du dermatovenerologai atliko melanocitų navikų skaitmeninių dermatoskopinių vaizdų kiekybinį ir kokybinį displazijos įvertinimą (balais) pagal ABCD taisyklę ir automatiniu būdu, naudojant FotoFinder® (Vokietija) dermatoskopo (x 20 padidinimas) Moleanalyzer programą. Galutinėje analizėje dėl mažo atvejų skaičiaus melanomos ir displastiniai MA apjungti į vieną grupę.

              Rezultatai: Dermatovenerologo paties ir automatiniu būdu nustatytos dermatoskopinės išvados tikslumas diagnozuoti displastinį MA ir melanomą, yra 68,6 proc. ir 63 proc., atitinkamai diagnozuoti melanomą (pT vidurkis – 0,99±0,08mm) –  70,6 proc. ir 64,8 proc.

              Išvados: Skaitmeninio dermatoskopo automatine programa pasiekiamas panašus displastinių MA ir melanomos diagnostikos tisklumas lyginant su patyrusiu dermatovenerologu, kuris dermatoskopinei analizei naudoja ABCD taisyklę.  Tyrimai atlikti, naudojant Vokietijos gamintojo FotoFinder skaitmeninį dermatoskopą.

  Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ,Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir UAB `IDD` lėšomis.


              IDD     
   

 • 2014.12.17. Naujiena ! Celestron NexStar Evolution WiFi !
 • Naujasis Celestron kompanijos teleskopas NexStar Evolution WiFi !

  Atraskite Visatą ir valdykite Nexstar Evolution teleskopą per WiFi su nemokama Celestron SkyPortal programa iOS ar Android operacinėms sistemoms!

  Kompaktiški, nešiojami 6, 8 ar 9,25 colių Šmidto-Kasegreno optinės sistemos teleskopai yra visiškai autonomiški. Įkraunamos ličio jonų akumuliatorių baterijos užtikrina iki 10 valandų nepertraukiamo stebėjimo.     

  Plačiau apie teleskopus:

 • 2014.12.12. Verta pamatyti !
 • NASA paviešino 100 įspūdingiausių Hubble teleskopu darytų mūsų Visatos nuotraukų. Visas jas galėsite pamatyti šioje nuorodoje:

  HUBBLE TOP 100

  New infrared view of the Horsehead Nebula — Hubble’s 23rd anniversary image
       The Spirograph Nebula • 2014.12.01. Naujas salonas
 • Kviečiame aplankyti mus naujajame salone Konstitucijos pr. 12a, Vilnius (Vilniaus Planetariumo patalpose). Įėjimas iš pėsčiųjų alėjos.
   


  Krepšelis

  Reklama

  Orų prognozė

  Saulė ir Mėnulis

  Visos teisės saugomos. Skaitliukas veikia nuo 2009 m. kovo 10 d.

  Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas

  UAB "IDD". Adresas: Konstitucijos pr. 12A-101 (Planetariumas), Vilnius, Lietuva. Tel. +370 5 233 9896. Susisiekite su mumis (info @ teleskopai.lt)